Liceul Teologic Betania Sibiu

În cadrul parteneriatului cu Association of Christian Schools International, elevii şcolii noastre beneficiază anual de participarea la Student Leadership Conference în Ungaria şi de festivalul coral naţional al liceelor creştine Soli Deo Gloria. Proiectul de orientare în carieră ,,Construieşte-ţi cariera pas cu pas” sub egida ULBS, schimbul educaţional cu Liceul Teologic Baptist din Reşiţa sau parteneriatul cu Centrul M.A.M.A. Sibiu au însemnat implicarea activă a elevilor noştri.
De maximă apreciere s-au bucurat cele două proiecte Erasmus iniţiate de partenerii noştri, Colegiul CSG Prins Maurits din Olanda: Strength of Cultural Minorities, pentru elevi, şi Teacher Training in European Heritage and Religion, pentru profesori, cu mobilităţi în Olanda şi Strassbourg, la Parlamentul European.

Lasa un mesaj